کسب دو موفقیت هم زمان در شرکت دانا
شرکت مدیریت تجارت بین الملل دانا طی هفته گذشته ضمن دریافت گواهینامه مدیریت صادرات با رتبه (C) از سازمان توسعه تجارت به عنوان صادرکننده نمونه استان اصفهان نیز معرفی شد.
 

.::مدیریت صادرات، ارمغان جهانی سازی برند ایرانی::.
- برای نخستین بار یک شرکت اصفهانی گواهی مدیریت صادرات دریافت کرد
روابط عمومی شرکت دانا: شرکت مدیریت تجارت بین الملل دانا موفق به دریافت گواهینامه مدیریت صادرات از سازمان توسعه تجارت کشور شد. این برای نخستین بار است که یک شرکت اصفهانی گواهی مدیریت صادرات دریافت می کند. سازمان توسعه تجارت ایران با هدف توسعه فعالیت های شرکت های مدیریت صادرات، بهبود جایگاه آنها در حوزه تجارت بین الملل و شناسایی و معرفی تخصصی آنها به فعالان اقتصادی اقدام به رتبه بندی آنها کرده است.
- شرکت های مدیریت صادرات اهرم های مهم توسعه اقتصادی
یوسف قاضی عسگر، مدیر عامل دانا در این باره اظهار داشت: این شرکت از سال 83 تاکنون به صورت هدفمند در زمینه مدیریت صادرات فعالیت می کند و صادرات انحصاری بیش از پنج برند مطرح صنایع غذایی کشور را بر عهده دارد که بیشتر آنها جزو صادرکنندگان نمونه استانی و کشوری به شمار می روند. وی ادامه داد: این شرکت پس از بررسی های سازمان توسعه تجارت کشور موفق به دریافت گواهینامه مدیریت صادرات با رتبه (C) شد. مدیرعامل دانا افزود: این شرکت با توجه به ظرفیت های صادراتی، سوابق و استانداردهای اجرایی قادر به دریافت رتبه (B) کشوری است و از این رو درخواست ارتقا رتبه را به سازمان توسعه تجارت ارائه کرده ایم. این کارشناس بازرگانی خارجی در تشریح نقش شرکت های مدیریت صادرات در دنیا گفت: شرکت های مدیریت صادرات یکی از انواع واسطه های صادراتی در جهان (Export intermediaries) به شمار می روند که برای کمک به بنگاه های اقتصادی در جهت ورود به بازارهای جهانی ایفای نقش می کنند و در شرایط کنونی کشور که صادرات یکی از اهرم های مهم توسعه اقتصادی محسوب می شود این نوع شرکت ها می توانند تاثیر بسزایی در صادرات هدفمند و تخصصی داشته باشند.
- انتخاب 'دانا' به عنوان صادرکننده نمونه استان اصفهان
قاضی عسگر، همچنین از انتخاب دانا به عنوان صادرکننده نمونه استان اصفهان در سال جاری خبر داد و افزود: شرکت دانا با سرمایه گذاری سه شریک و با تمرکز بر کار گروهی به عنوان یکی از نخستین شرکت های مدیریت صادرات فعالیت خود را ابتدا در اصفهان آغاز کرد و اکنون در تهران و چند کشور دیگر نمایندگی فعال دارد. محمد رضا غفرالهی، عضو دیگر هیات مدیره دانا نیز اظهار داشت: در سال های گذشته به صورت متوالی برندهایی همچون 'فرخنده' و 'سکه' که شرکت دانا مدیریت صادرات آنها را بر عهده دارد به عنوان صادرکننده نمونه استانی برگزیده شدند و امسال برای نخستین بار دانا در فهرست صادرکنندگان نمونه استان اصفهان قرار گرفته است. غفرالهی، اعتماد مشتریان و شرکای تجاری این شرکت را یکی از عوامل تاثیر گذار در پیشرفت این مجموعه برشمرد و افزود: دانا در تمام این سال ها تلاش کرده است موضوع صادرات را با رویکردی علمی و حرفه ای دنبال کند و مدیریت صادرات هر محصولی را که بر عهده گرفته است با بالاترین استانداردها در کشورهای مقصد عرضه و موجب توسعه برند مشتریان خود در بازارهای جهانی شده است. وی یکی از نیازهای کنونی شرکت های مدیریت صادرات را ایجاد یک تشکل صنفی قدرتمند برشمرد و افزود: با کمک این نهاد خصوصی می توان بسترهای آموزش و توسعه شرکت های مدیریت صادرات را در کشور فراهم کرد و موضوع ایجاد شرایط ترجیحی در زمینه های مختلف مانند تسهیلات بانکی، ضمانت های صادراتی و رفع موانع گمرکی را پیگیری کرد. هادی نیلی، دیگر عضو هیات مدیره دانا نیز مدیریت صادرات را یکی از نیازهای ضروری اقتصاد و تولیدکنندگان ایرانی برشمرد و گفت: صادرات با گلوگاه های فراوانی در کشور مواجه است که به دانش، تخصص و تجربه در حوزه تجارت بین الملل نیاز دارد. این کارشناس بازرگانی خارجی تاکید کرد: بیشتر تولیدکنندگان آگاهی کافی از بازارهای بین المللی ندارند و از این رو شرکت های مدیریت صادرات می توانند به عنوان یک واسطه روند حضور محصولات آنها را در بازارهای جهانی تسهیل و برند جهانی را برای کالای ایرانی به ارمغان آورند.

 
تماس با ما
تلفن: 72856000 21 98+
فکس: 88538513 21 98+
ایمیل: info[at]danatradeco.com